ثبت شده در ستاد ساماندهی | قاطی پاتی
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » جدید 96 » کشف بیش از ۱۵ تُن انواع مواد مخدر

کشف بیش از ۱۵ تُن انواع مواد مخدراتاق خبر ۲۴

اسدالله هادی‌نژاد، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات در هفته سوم تیرماه  ۱۵ هزار و ۱۶۸کیلوگرم است که نسبت به هفته گذشته که ۸۴۳۹ کیلوگرم بوده، ۷۹٫۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۹۴۵۶ کیلوگرم بوده که ۶۲٫۳ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: از این میزان، ۱۴۱۶ کیلوگرم حشیش، ۲۱۶ کیلوگرم هروئین، ۳۵۴۶ کیلوگرم مرفین،‏‏ ۴۳۷ کیلوگرم شیشه، ۱۲۴۷ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۵۳ هزار و ۳۱۰ عدد قرص روانگردان و ۹۵ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

هادی‌نژاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۱۸۲ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۲٫۸ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی افزود: از مجموع ۱۲۴۷  لیتر مواد پیش ساز مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۱۲۰۶ لیتر  به استان تهران، ۳۱ لیتر استان خراسان رضوی و ۱۰ لیتر استان آذربایجان غربی است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: از مجموع ۵۳  هزارو ۳۱۰ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۳۴ هزارو ۸۷۶ عدد مربوط به استان آذربایجان شرقی، ۱۵ هزارو ۷۰۰ عدد استان سمنان، ۱۹۰۹ عدد استان گلستان و مابقی مربوط به استان‌های آذربایجان غربی، هرمزگان، خراسان شمالی و تهران است.

هادی‌نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۷۰٫۸ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به ۶ استان کشور است،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۴۴۶ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۲٫۷ درصد کشفیات کشور است و هرمزگان با ۳۲۲۵ کیلوگرم، تهران با ۱۸۹۹ کیلوگرم، بوشهر با ۷۶۹ کیلوگرم و خراسان رضوی با ۷۴۱ کیلوگرم و اصفهان با ۶۶۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی تصریح کرد: سهم کشفیات سه استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور  ۴۶٫۷ است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدرتصریح کرد: طی این مدت، ۱۰۹ دستگاه خودرو ، ۳۸ دستگاه موتور سیکلت، ۴ قبضه سلاح و ۲۵ دستگاه موبایل توقیف شد.

لینک منبع


برچسب ها : , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : نکا موزیک