بهترین و ارزان ترین مقاله و پروژه های خود را از دریافت کنید.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
خانه » جدید 96 » رای آفرینی مناطق ویژه اقتصادی برای نمایندگان مجلس

رای آفرینی مناطق ویژه اقتصادی برای نمایندگان مجلسرای آفرینی مناطق ویژه اقتصادی برای نمایندگان مجلس اتاق خبر ۲۴

غلامرضا مصباحی‌مقدم، با اشاره به تجربه تلخ ۲۵ ساله مناطق‌آزاد در ایرانگفت: بر خلاف اهداف اولیه در نظر گرفته شده در اساسنامه این مناطق، تولید و صادرات در این مناطق‌ محقق نشده‌ و در واقع این مناطق برای واردات، آزاد هستند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور، افزایش مناطق‌آزاد منطق اقتصادی ندارد، اظهارداشت: توسعه کمی این مناطق‌، معامله نمایندگان مجلس با یکدیگر است و در این خصوص میان نمایندگان مبادله رای صورت می‌گیرد که در نهایت این موضوع به اقتصاد کشور ضربه بزرگی وارد می‌کند.

*مناطق ویژه ‌اقتصادی برای نمایندگان مجلس رای آفرین است

مصباحی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: مناطق ویژه اقتصادی برای نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه، رای‌آفرین است، حتی اگر این مناطق پس از سال‌ها فعال نشوند.

در لایحه جدید افزایش مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید قرار است ۸منطقه آزاد و ۸۰ منطقه ویژه دیگر به مناطق قبلی اضافه شود. البته تا به امروز ۹منطقه آزاد و ۶۷ منطقه ویژه اقتصادی در کشور مصوب شده که ۲منطقه آزاد و ۳۵ منطقه ویژه از آن، غیرفعال هستند بنابراین مجموع مناطق آزاد و مناطق ویژه کشور به ۱۶۵ منطقه خواهد رسید.

لینک منبع


ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : نکا موزیک