سایت سرگرمی تفریحی قاطی پاتی
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
خانه » جدید 96 » دلیل اصرار بر پیوستن ایران به اف ای تی اف چیست؟

دلیل اصرار بر پیوستن ایران به اف ای تی اف چیست؟دلیل اصرار بر پیوستن ایران به اف ای تی اف چیست؟ به گزارش خبرنگار اتاق خبر ۲۴

قانون اف ای تی اف، سازمانی است که بر اساس آنچه برای هر کشور تعیین می کند، تصمیم میگیرد، سازمان اف ای تی اف برای نظارت دقیق و کنترل کشورها ایجاد شده تا وضعیت مالی، اقتصادی و پولی کشورها را تحت نظر داشته باشد، حال آن که چنین قانونی برای کشورهایی همچون آمریکا، کشورهای اروپایی و آنهایی که پولشویی های کلان و حمایت های گسترده از تروریسم و ترور دارند اعمال نمی شود.

آیا رژیم صهیونیستی که سال هاست در سرزمین های فلسطین جنایت میکند و حتی در سازمان ملل یک کشور آپارتاید شناخته شده بود و با اعمال نفوذ آمریکا از فهرست کشورهای آپارتاید بیرون آورده شد، تن به قانونی می دهد که بخواهد همه برنامه های مالی و پولی آن را نظارت و کنترل کند؟

هم اکنون نیز رژیم اسرائیل از قوانین سازمان بین المللی انرژی اتمی تبعیت نمی کند و اجازه هیچگونه بازدید از مراکز هسته ای خود را به بازرسان این سازمان نمی دهد.

کشورهای اروپایی و آمریکا نیز بر اساس قوانین تجارت اقتصادی خود با دنیا معامله می کنند و هر آنچه که بر اساس منافع ملی آنها باشد، در مبادلات اقتصادی لحاظ است، آیا آنهایی که در داخل اصرار بر تصویب پیوستن ایران به اف ای تی اف دارند، تصور می کنند که اصرار آمریکا و اروپا برای پیوستن ایران به سازمان اف ای تی اف، به نفع ایران است یا آنها دلشان برای جمهوری اسلامی سوخته و سعی می کنند تا ایران را از مزایای این سازمان بهره مند کنند؟!

مقامات آمریکا از اتفاقی که اکنون به خاطر اف ای تی اف در ایران افتاده خرسند و شادمان هستند و این شادمانی را نمی توانند پنهان کنند.
زمانی که می بینند بر سر «اف ای تی اف» و حتی کنوانسیون پالرمو در ایران اختلاف افتاده و برخی رسانه ها به دفاع از قوانین ساخته و پرداخته آمریکا می پردازند، باید هم خوشحال باشند چرا که می بینند در میان مسئولین دو دستگی ایجاد شده و این دو دستگی در میان افکار عمومی نیز رواج پیدا خواهد کرد.

همه این اصرارها در حالی انجام می شود که تجربه ناموفق و نافرجام برجام جلوی دیدگان همگان قرار دارد. اگر برجام منافع ملی ایران را تأمین کرد، کنوانسیون پالرمو و اف ای تی اف نیز تأمین خواهند کرد.

«خوان زاراته» معاون مدیریت مبارزه با تروریسم و جرائم مالی خزانه داری امریکا درباره اف ای تی اف گفته است؛«برای قرار دادن ایران در تنگنا و سخت تر کردن شرایط برای این کشور، به حضور کامل اف ای تی اف نیاز است.»

با وجود چنین اظهار نظراتی از سوی مقامات آمریکا و مسئولین اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران در وزارت خزانه داری این کشور، دلیل اصرار برخی نمایندگان مجلس چه دلیلی میتواند داشته باشد؟

اگر بگوییم برخی که اعتقاد دارند اف ای تی اف منافع ملی ایران را تأمین می کند، ساده لوح هستند منصفانه است یا این که بگوییم اصرار آنها بر پیوستن ایران به اف ای تی اف اقدامی در راستای تأمین منافع ملی است!

میان حماقت و خیانت اتفاقی که می افتد شاید یکی باشد، نتیجه یک اقدام حماقت آمیز با یک رفتار خیانت آلود یکی است اما خیانت تلخ تر است، برای همین نمی خواهیم از واژه خیانت استفاده کنیم.

آیا تشخیص این که پیوستن به یک سازمانی به نام اف ای تی اف که وظیفه دارد به همه منابع مالی و پولی ایران دسترسی داشته باشد و حتی بر چگونگی هزینه کرد اموال کشور نظارت کند، درست است یا نادرست، کار دشواری است؟

کافی است اظهارات مقامات آمریکایی و اروپایی درباره دلایل خود برای پیوستن ایران به اف ای تی اف را رصد کنند و بخوانند که اگر دلسوز کشور و انقلاب هستند، تحت تأثیر این اظهارات قطعاً به پیوستن ایران به اف ای تی اف رأی نخواهند داد.

‏«اندرو پیک» مسئول ارشد امور ایران در وزارت خارجه آمریکا نیز در گفتگویی با یک شبکه تلویزیونی اروپایی درباره اصرار به پیوستن ایران به اف ای تی اف گفته است؛ به نظر ما، ایران از سال ٢۰۱۵ رفتاری ستیزه جوتر پیدا کرده بود. ما میخواهیم مطمئن شویم که این پولها به دست سپاه پاسداران نمی افتد و سپاه نمی تواند آن کارها را درخارج از ایران انجام دهد.

هدف اصلی از پیوستن ایران به اف ای تی اف محدود کردن جمهوری اسلامی در منطقه است، بر اساس قوانین خودخوانده و خود ساخته آمریکا و سازمان هایی که دستپخت آنها است، حمایت ایران از جبهه مقاومت، حمایت از تروریسم محسوب می شود حال آن که آمریکا تولید کننده تروریسم دولتی است و از رژیمی حمایت می کند که ترور و کشتار مردم بی دفاع و بی گناه فلسطین و حتی فراتر از مرزها فلسطین کسب و کار او است.

در هر حال، هم مجلس شورای اسلامی و هم دولت در یک آزمون سخت قرار دارند، مردم حال حاضر و آیندگان درباره چنین تصمیماتی چه خواهند گفت؟!

لینک منبع


ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : نکا موزیک