ثبت شده در ستاد ساماندهی | قاطی پاتی
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » جدید 96 » دختر کرجی که در تله شیطانی پسر ۱۷ ساله همسایه افتاد/ سیامک به اعدام محکوم شد

دختر کرجی که در تله شیطانی پسر ۱۷ ساله همسایه افتاد/ سیامک به اعدام محکوم شداتاق خبر ۲۴

رسیدگی به این ماجرای تکان دهنده از دوسال پیش و به دنبال شکایت والدین دخترک پنج ساله‌ای به نام «پرنیان» آغاز شده بود.
آنها در شکایت‌شان اعلام کرده بودند دختر پنج ساله‌شان که در کوچه سرگرم بازی بوده توسط پسر ۱۷ساله همسایه شان، به نام سیامک مورد تعرض قرار گرفته است پس‌از این شکایت، پسر نوجوان با حکم قضایی دستگیر شد و در نخستین مرحله بازجویی به اتهامش اعتراف کرد و پرونده پس‌از تکمیل تحقیقات به دادگاه ارسال شد.
در نخستین جلسه محاکمه که در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی هدایت رنجبر و با حضور دو مستشار- قاضی خنک‌دار و یزدان‌پناه- برگزار شد، با توجه به شواهد موجود در پرونده و همچنین گواهی پزشکی قانونی، تعرض مورد تأیید قرار گرفت و قضات حکم اعدام متهم را صادر کردند.
اما این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور تأیید نشد چراکه قضات عالیرتبه اعلام کرده بودند پسر نوجوان با توجه به سن‌اش احتمالاً دارای رشد کمال عقلی نبوده است.
پس‌از نقض حکم، صبح دیروز متهم برای دومین بار از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان‌البرز انتقال یافت و پای میز محاکمه ایستاد. در آغاز جلسه تیم ویژه‌ای از کارشناس‌ها و روانشناس‌های بهزیستی، برای بررسی‌های تخصصی به گفت‌و‌گو پرداختند. اما در ادامه از دادگاه مهلت خواستند تا نتیجه نهایی را پس‌از بررسی‌های نهایی گزارش کنند. بنابراین قضات، رسیدگی به این پرونده را به زمان دیگری موکول کردند.
گفت‌و‌گو با متهم:
چند سال داری؟
۱۹سال و تا سوم راهنمایی درس خوانده‌ام.
زمان وقوع جرم چند ساله بودی؟
۱۷ساله.
چند وقت بود که مواد مخدر استفاده می‌کردی؟
دو، سه سالی می‌شد
چقدر هزینه می‌کردی؟
هر دفعه چهل هزار تومان.
پولش را از کجا می‌آوردی؟
بیشتر اوقات دزدی می‌کردم.
چرا مواد مخدرمصرف می‌کردی؟
نمی‌دانم برای نخستین بار دوستم به من تعارف کرد و بعد وقتی خواستم ادامه ندهم دیدم دیگر معتاد شده‌ام.
از کاری که کرده‌ای پشیمانی؟
بله. باورکنید آن روز به‌خاطر مصرف مواد حال و روز خوبی نداشتم و نمی‌دانم چرا مرتکب چنین اشتباه بزرگی شدم. اما امیدوارم به من رحم کنند و اعدام نشوم!

منبع: رکنا

برای مشاهده اخبار حوادث کلیک کنید

لینک منبع


برچسب ها : , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : نکا موزیک